Polska pod Krzyżem - parafia bałoszyce

Polska pod Krzyżem

Rok 2019
„ Polska pod Krzyżem...14 września 2019 r. „

To ogólnopolska akcja modlitewna zorganizowana przez środowiska świeckich i duszpasterzy. Podobnie jak poprzednie jest ona reakcją na kryzys wiary a także chęcią ukazania olbrzymiej potęgi i mocy, jaka jest we wspólnej modlitwie. Mottem przewodnim wydarzeń modlitewnych w poprzednich latach były:

- Pokuta Narodowa
- Różaniec do granic
- i w tym roku Polska pod Krzyżem.

W naszej parafii w święto Podwyższenia Krzyża Świętego łączyliśmy się w modlitwie z organizatorami modlitewno - pokutnego spotkania. W naszych sercach pozostaną słowa ks. prałata Sławomira Deręgowskiego  współorganizatora duchowego wydarzenia.
„ Jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć Tobie Panie Jezu, że jesteśmy gotowi oddać Tobie wszystko, poświecić całe życie. Stajemy pod Krzyżem , żeby poświęcić się Tobie, Jezu. Wiemy że Bóg przygotował dla nas wielkie rzeczy , wielkie rzeczy dla Polski, tylko musimy wyrazić mu wielka gotowość tu, pod Krzyżem.”