„ … Przez Krzyż do wolności ...” - parafia bałoszyce

„ … Przez Krzyż do wolności ...”

Rok 2018
  Dnia 30 lipca 2018r. gościliśmy w naszej parafii XXVI Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymali się u nas na krótki odpoczynek. Myślą przewodnią tegorocznej drogi przed Oblicze Matki Bożej była sentencja „ Przez Krzyż do wolności”, nawiązująca do obchodów 100 – lecia Niepodległości państwa polskiego. Naszą gościnność urozmaicił poczęstunek w postaci swojskiego jadła czyli samodzielnie upieczonego chleba, smalcu ze skwarkami oraz wcześniej przygotowanych ogórków. Nie zabrakło także słodkiego akcentu w postaci bułeczek, ciasta oraz napojów. Wspólnie z pielgrzymami modliliśmy się w naszym pięknie ukwieconym Kościele, powierzając Pani Jasnogórskiej nasze rodziny, parafię i Ojczyznę.
Wszystkim parafianom za pomoc w organizacji serdecznie dziękuję i z serca błogosławię - ks. proboszcz Krzysztof Pleskot.