Gala Papieska – „TUUS 2016 r.” - parafia bałoszyce

Gala Papieska – „TUUS 2016 r.”

To dla nas wiernych z parafii pw. Świętej Rodziny w Bałoszycach wielkie wyróżnienie. Byliśmy uczestnikami XVI Dni Papieskich w Elblągu, których organizatorami byli: ks. biskup elbląski Jacek Jezierski oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
21 października 2016r w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu odbyła się uroczysta Gala na której wręczono nagrodę „ TUUS”, czyli odpowiednik ogólnopolskiej nagrody dla osób żyjących zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II. Takich którzy zajmują się działalnością charytatywną zauważając wokół siebie potrzeby drugiego człowieka. W tym roku nagrodę otrzymała siostra zakonna urszulanka pochodząca z Malborka. Druga część spotkania rozpoczęła się od koncertu Łukasza Zagrobelnego z zespołem. Wokalista wykonywał znane i lubiane utwory takie jak: „ U mnie raj”, „ Gdy jesteś tu”. Na zakończenie koncertu wspólnie z elbląską młodzieżą odśpiewaliśmy „ Barkę” ukochaną pieśń naszego polskiego papieża.