31.12.2016 r. uroczystość odpustowa Świętej Rodziny - parafia bałoszyce

31.12.2016 r. uroczystość odpustowa Świętej Rodziny

Nasza parafia w Bałoszycach jest pod wezwaniem Świętej Rodziny, a Kościół otrzymał za patronkę Matkę Bożą Różańcową. Czuwają nad nami i wstawiają się do Boga wyjątkowi patroni. W uroczystość naszej głównej patronki w Kościele modliliśmy się:
- o wielki dar sakramentalnego życia w rodzinach
- o naśladownictwo cnót naszych patronów, niezłomną wiarę i nadzieję, doskonałą miłość małżeńską i rodzicielską
- całkowite posłuszeństwo Bogu
- cierpliwość i zaufanie Bożej Opatrzności.
  Mszę św. odpustową odprawił ks. Tomasz Szramowski proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Świata w Kamieńcu. Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy Litanię do Św. Rodziny polecając Panu Bogu, za wstawiennictwem Naszych patronów, wszystkie rodziny, Kościół Święty i Ojczyznę.