I SYNOD DIECEZJI ELBLĄSKIEJ - parafia bałoszyce

I SYNOD DIECEZJI ELBLĄSKIEJ

„ Dojrzali w wierze i życiu”.

Po raz pierwszy w historii Kościoła elbląskiego został zwołany przez Biskupa Jacka Jezierskiego I Synod Diecezji Elbląskiej. Synod diecezjalny jest zebraniem wybranych kapłanów oraz innych wiernych Kościoła partykularnego, którego celem jest odnowa świadomości religijnej i życia zgodnego z Ewangelią wspólnot i społeczności kościelnych. W gronie Ojców obradujących w pierwszym zjeździe duchowieństwa i świeckich jest nasz proboszcz ks. Krzysztof Pleskot. Zadania synodu to:
- ukazanie fundamentów z których wyrósł Kościół elbląski / jego dziedzictwo duchowe i kulturowe/
- przedstawienie sytuacji religijnej /antropologia kultury/
- stworzenie teologicznej wizji dojrzałego życia chrześcijańskiego dla naszego pokolenia i środowisk w których żyjemy.
- porządkowanie przepisów prawa partykularnego/ miejscowego/.
Synod będzie obradował do 2018 r. Szczegółowe informacje o pracach synodu będzie można śledzić na stronie internetowej Diecezji Elbląskiej www.diecezja.elblag.pl oraz w czasopiśmie „ Gość Elbląski”.