„ JA ZAWSZE BĘDĘ Z WAMI” - parafia bałoszyce

„ JA ZAWSZE BĘDĘ Z WAMI”

Rok 2017
„ JA ZAWSZE BĘDĘ Z WAMI” - 140 rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Dnia 9 września 2017r w przeddzień głównych uroczystości nasza parafia uczestniczyła we Mszy św. oraz pozostałych modlitwach w sanktuarium w Gietrzwałdzie. Matka Boża objawiła się w miejscu gdzie dzisiaj stoi Kapliczka w 1877r. i były to jedyne objawienia maryjne w Polsce, uznane przez Stolicę Apostolską. Maryja przedstawiła siebie jako Niepokalanie Poczęta i prosiła o codzienne odmawianie Różańca. Podczas 160 objawień, od 27 czerwca do 16 września, prowadziła z dziećmi niezwykły dialog. Odpowiadała na pytania dotyczące zarówno życia codziennego, jak i duchowości, zbawienia czy przyszłości Polski. Powierzajmy Matce Bożej naszą Ojczyznę, Kościół święty, nasze rodziny i nas samych. „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą Różańca”.