Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela - parafia bałoszyce

Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela

W okresie ADWENTOWYM mieszkańcy WIŚNIÓWKA wykonali przepiękny wieniec z 4 świecami symbolizującymi 4 niedziele ADWENTU. Każdą z poszczególnych świec zapalamy w kolejną niedzielę. Przypominają one o upływającym czasie do narodzin MAŁEGO BOGA i o naszym obowiązku przygotowania się na spotkanie z NIM. Każda zapalona świeca to pytanie, czy ja człowiek, katolik jestem gotowy? Pierwsza świeca symbolizuje przebaczenie grzechu. Druga wiarę Patriarchów Narodu Wybranego w dar Ziemi Obiecanej. Trzecia – to radość króla Dawida świętującego Przymierze z Bogiem. Czwarta to nauczanie proroków zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju i sprawiedliwości. Czekajmy i módlmy się....